Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 891 584
 
 

Aktualności

07-03-2018

Tropem Wilczym po raz trzeci w Leżajsku

4 marca odbyła się kolejna edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Już po raz szósty wszyscy ci, którzy chcieli oddać hołd żołnierzom wyklętym, a jednocześnie sprawdzić swoją kondycję, przebiegli symboliczne 1963 metry (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni żołnierz wyklęty) w wielu miastach Polski i ośmiu za granicą.

 

Inicjatorem leżajskiej edycji biegu był Poseł na Sejm RP Jerzy Paul, który otworzył bieg, a współorganizatorami – m.in. Powiat Leżajski wraz Muzeum Ziemi Leżajskiej oraz Klub Turystyczny „Przygoda” w Nowej Sarzynie. Bieg, który odbywał się w Leżajsku po raz trzeci, zgromadził w tym roku ok. 900 osób, co jest rekordem na Podkarpaciu. Tegoroczna trasa biegu liczyła 1983 metry i wiodła sprzed Muzeum Ziemi Leżajskiej ulicami: Furgalskiego, Sandomierską, Braci Śniadeckich, Kopernika, Kołłątaja, a następnie ponownie Sandomierską, Furgalskiego z finiszem na placu przed Muzeum.

 

Jako pierwszy na metę przybiegł Piotr Stasiowski, na drugiej pozycji uplasował się Stanisław Łuczak, a na trzecim miejscu finiszował Stanisław Sarzyński. Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Paulina Ożóg, jako druga przybiegła Justyna Kupras, zaś trzecia – Wiktoria Gdańska.

 

Poza zwycięzcami uhonorowano także najstarszego oraz najmłodszego uczestnika biegu. Wiele emocji wzbudziło losowanie nagród i upominków, wśród których był m.in. wyjazd do Brukseli dla kilku osób ufundowany przez Posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Porębę. W wydarzeniu wzięli udział również samorządowcy powiatu leżajskiego, przedstawiciele służb mundurowych oraz organizacje pozarządowe z terenu powiatu. Imprezie towarzyszyły także prezentacje ciężkiego sprzętu wojskowego oraz okolicznościowe ekspozycje.

 

Informację zamieściła: Natalia Nowicka, Wydział PW

Zdjęcia: Dawid Wiech

 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies