01-02-2018

LVI Sesja Rady Powiatu

W środę, 31 stycznia w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyła się LIV sesja Rady Powiatu Leżajskiego, podczas której radni podjęli następujące uchwały:

• uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Miastu i Gminie Nowa Sarzyna na realizację projektu pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 107758R Stacja Kolejowa Łętownia – Łętownia wraz z przebudową skrzyżowania z drogą gminną nr 104702R, w miejscowości Łętownia.
  • uchwałę w sprawie określenia tryby udzielania i rozliczania dotacji z budżetu powiatu dla szkół niepublicznych posiadających uprawnienia szkoły publicznej i niepublicznych placówek oświatowych oraz trybu przeprowadzania kontroli, prawidłowości ich pobrania i wykorzystywania.
  • uchwałę zmieniającą Uchwałę Nr XLIII/200/2017 Rady Powiatu Leżajskiego z dnia 26 kwietnia 2017r. w sprawie nadania statutu Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Leżajsku.
  • uchwałę w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej Powiatu Leżajskiego
  • uchwałę zmieniającą Uchwałę Budżetową na rok 208 Nr LII/249/2017
  • uchwałę w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu na 2018 rok.
  • uchwałę w sprawie zatwierdzenia planów pracy Komisji stałych Rady Powiatu Leżajskiego na 2018 rok.

Dodatkowo podczas posiedzenia przyjęto informację Komendanta Powiatowego Policji o stanie porządku publicznego na terenie powiatu oraz informację Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej o stanie bezpieczeństwa pożarowego i powodziowego. Przyjęto również sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli, na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez powiat. Ponadto Starosta Leżajski Marek Śliż przedstawił sprawozdanie z międzysesyjnych prac Zarządu Powiatu Leżajskiego.

Informację zamieścił : Kacper Burda