Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 4 363 022
 
 

Aktualności

26-01-2018

Zabawki-giganty powrócą wiosną

Tradycyjne zabawki w rejonie Leżajska są wyrabiane od dziesięcioleci, jednak wobec napływu plastikowych i elektronicznych cudów, coraz mniejsza ilość rzemieślników trudni się tym niełatwym i pracochłonnym fachem.


Kilka lat temu Muzeum Ziemi Leżajskiej podjęło inicjatywę, która miała na celu podtrzymanie tradycji wyrobu tych pięknych dzieł sztuki, które zachwycają swoją prostotą i urokiem, a także zwrócenie uwagi społeczeństwa na zalety tego typu produktów, gdyż są one trwałe, ekologiczne i bezpieczne dla dzieci.


W 2014 r. w Leżajsku powstał jedyny w swoim rodzaju Park Drewnianej Zabawki. Można w nim podziwiać nadzwyczajnych rozmiarów modele: dzięciołka, wozu z konikiem, konika na biegunach, wiatraczka i ludzika schodzącego po drabinie. Dołączyły one do ptaka-klepaka - pierwszej dużej zabawki, która stanęła przed Muzeum Ziemi Leżajskiej już wcześniej.


Zabawki poddane zostały gruntownej odnowie. Odmalowano, a zarazem załatano w nich wszelkiego rodzaju ubytki, które powstały na skutek codziennego używania.


Zapraszamy w okresie wiosennym na plac przed Muzeum Ziemi Leżajskiej, gdzie zabawki-giganty znów będą cieszyć oko.


Za materiały, które wykorzystano przy renowacji dziękujemy serdecznie firmie BR STALCO w Leżajsku, która przekazała nieodpłatnie materiały niezbędne do konserwacji zabawek.

MZL

Informację zamieściła: Natalia Nowicka, Wydział PW

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies