24-10-2017

Podpisano umowę na dofinansowanie z RPO dla leżajskiego szpitala

Budowa bloku operacyjnego w leżajskim szpitalu to jedna z dwóch największych inwestycji realizowanych obecnie w powiecie. We wrześniu zakończył się I etap robót, który zakładał budowę pawilonu diagnostyczno-zabiegowego do stanu surowego zamkniętego. Zakończenie prac zbiegło się z decyzją Zarządu Województwa Podkarpackiego o przyznaniu Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Leżajsku dofinansowania pochodzącego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020. Decyzja ta przyniosła zielone światło dla II etapu budowy pawilonu.  Całkowita wartość projektu wynosi 17 811 651, 12 zł. Dofinansowanie ze środków RPO zamyka się w kwocie 9 998 266, 53 zł, natomiast wkład własny (na który składają się środki SP ZOZ i środki przekazane przez Powiat Leżajski) wynosi 7 713 454,62 zł.

23 października w leżajskim szpitalu nastąpiło uroczyste podpisanie umowy między Zarządem Województwa Podkarpackiego reprezentowanym przez Wicemarszałka Stanisława Kruczka a SP ZOZ, w imieniu którego występował dyrektor placówki Marian Furmanek. Złożenie podpisów pod dokumentami odbyło się w obecności zaproszonych gości m.in. Posłów na Sejm RP Jerzego Paula i Mieczysława Miazgi, Starosty Leżajskiego Marka Śliża, samorządowców, radnych oraz kierowników i pracowników oddziałów leżajskiego szpitala.

To nie jedyna umowa, którą zawarto tego dnia. 18 października nastąpiło rozstrzygnięcie przetargu na II etap budowy pawilonu. Najlepszą ofertę przedstawiła firma ERBUD Rzeszów Sp. z o.o., wchodząca w skład Grupy Kapitałowej ERBUD. Po zawarciu umowy pieczętującej dofinansowanie z RPO, nastąpiło podpisanie umowy między SP ZOZ a firmą ERBUD, którą reprezentował jej prezes Mirosław Młynarski. Firma posiada duże doświadczenie w branży budowlanej, zwłaszcza w budowie tego typu obiektów. Wśród jej realizacji znajdują się m.in.: Katowickie Centrum Onkologii, Szpital wielospecjalistyczny z blokiem operacyjnym w Katowicach, Centrum Kliniczne UM we Wrocławiu, Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Krakowie, Wojewódzki Szpital Podkarpacki w Krośnie oraz Centrum Medycyny Inwazyjnej Akademii Medycznej w Gdańsku.

Informację zamieściła: Natalia Nowicka, Wydział PW

Fot. Michał Mielniczuk, Biuro Prasowe UM, Rafał Cisło, Wydział PW