Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 859 189
 
 

Aktualności

24-10-2017

Kolejne nagrody oświatowe dla nauczycieli

Nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Nagrody Starosty Leżajskiego dla nauczycieli to nie jedyne wyróżnienia przyznane w tym roku leżajskim nauczycielom.


Trójka nauczycieli z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku: Alfreda Grabowska-Błońska (nauczycielka języka niemieckiego), Małgorzata Jakubowska (nauczycielka języka niemieckiego) oraz Renata Suszyło-Martula (nauczycielka języka polskiego) oraz nauczyciel z Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku Andrzej Makówka (nauczyciel przedmiotów ekonomicznych i logistycznych) otrzymała Medale Komisji Edukacji Narodowej. Medal KEN nadawany jest przez Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Nagrodzie patronuje Komisja Edukacji Narodowej – pierwszy w Polsce i Europie centralny organ władzy oświatowej, powołany przez Sejm 14 października 1773 na wniosek króla Stanisława Poniatowskiego.


Nagrody nauczycielom przyznaje również kurator oświaty, który decyzję o wyróżnieniu podejmuje na podstawie oceny wniosków złożonych przez dyrektorów szkół. Nagrody przyznawane są nauczycielom posiadającym m.in. wyróżniającą ocenę pracy, wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, rozwiązującym z powodzeniem problemy socjalne lub wychowawcze uczniów, stosującym innowacyjne działania w nauczaniu, współpracującym aktywnie ze środowiskiem lokalnym i działającym na rzecz oświaty w wymiarze co najmniej regionalnym. Nagrody Podkarpackiego Kuratora Oświaty trafiły w tym roku do: Bożeny Garbackiej, Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku, Zbigniewa Trębacza, Dyrektora Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku, Dymitra Malca, Wicedyrektora Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku i Małgorzaty Karaś, nauczycielki matematyki oraz informatyki w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku.
 

Informację zamieściła: Natalia Nowicka, Wydział PW

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies