19-10-2017

Wręczono Nagrody Powiatu Leżajskiego

Wiedzą czym jest wytrwałe dążenie do celu, wykazują się ponadprzeciętną kreatywnością, a ich działania na rzecz upowszechniania kultury, osiągnięcia twórcze, sportowe oraz dydaktyczno-wychowawcze przyczyniają się do promocji powiatu leżajskiego i czynią z nich wyjątkowe grono ludzi, których nieodłączną towarzyszką życia jest pasja. O kim mowa? Oczywiście o laureatach Nagród Powiatu Leżajskiego.

Tradycja przyznawania nagród przez Powiat Leżajski w dziedzinie kultury, sportu oraz w dowód uznania osiągnięć dydaktyczno-wychowawczych liczy sobie już kilkanaście lat, co świadczy o tym, że osób godnych takiego wyróżnienia nie brakuje. Tegoroczna gala wręczenia nagród odbyła się 17 września w auli Muzeum Ziemi Leżajskiej. O oprawę artystyczną wydarzenia zadbali: Weronika Jeleśniański z Grupy Wokalnej „Meritum” działającej w Miejskim Centrum Kultury oraz Dominik Tudryn, wokalista Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Symboliczne statuetki i dyplomy wręczyli nagrodzonym Starosta Leżajski Marek Śliż oraz Wicestarosta Leżajski Zdzisław Leśko.

NAGRODY W DZIEDZINIE KULTURY I SPORTU

Wyróżnienia w tych dziedzinach przyznawane są za działalność i osiągnięcia na niwie twórczości artystycznej, upowszechniania oraz ochrony dóbr kultury, za osiągnięte wyniki sportowe i dokonania w działalności sportowej. W dziedzinie kultury kapituła konkursu nagrodziła w tym roku: Dominika Tudryna, Wandę Kuras oraz Ireneusza Wołka. Nagrody Powiatu Leżajskiego za aktywność społeczną w dziedzinie sportu przyznano: Janowi Sumowi, Adamowi Tokarzowi i Adamowi Dzikiemu. Ponadto nagrodzono dwudziestu siedmiu zawodników zrzeszonych w klubach sportowych działających na terenie powiatu oraz poza nim: Krystiana Kołodzieja, Marcina Doktora (zawodnicy Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Arka” przy Parafii Rzymsko-Katolickiej w Łętowni), Macieja Macha, Natalię Stachulę, Katarzynę Burdę, Julię Żak, Macieja Jeziorowskiego, Izabelę Dec, Huberta Fleszara, Annę Szczukę, Oliwię Wojtas, Natalię Kondeusz (zawodnicy Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate), Brygidę Piersiak, Kingę Kalembkiewicz, Karolinę Kozyrę, Zuzannę Flis, Malwinę Mul, Sebastiana Stachulę, Patryka Plasotę (zawodnicy Kolarskiego Ludowego Klubu Sportowego „AZALIA” w Brzózie Królewskiej), Aleksandrę Kulę, Jakuba Mędrka, Karinę Karakułę (zawodnicy Centrum Sztuk Walki i Sportu w Leżajsku), Artura Misia, Kacpra Walanię (zawodnicy Klubu Modelarskiego im. Eugeniusza Kujana w Wierzawicach) oraz Andrzeja Paszkę, Marcina Karakułę i Ryszarda Drypsa.

NAGRODY DLA NAUCZYCIELI

Znaczące osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze, stosowanie innowacji pedagogicznych, ciągłe doskonalenie własnych kompetencji przyniosły nagrody Starosty Leżajskiego dwudziestu pięciu nauczycielom.

Nagrody I stopnia otrzymali:

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Leżajsku

•  Wojciech Kostek – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Leżajsku
  • Dorota Kostek – pedagog i logopeda
  • dr Magdalena Kozyra-Sekulska – logopeda

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku

•  Stanisław Bzdek – nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa oraz fizyki i astronomii
  • Ewa Kossak-Hospod – nauczycielka języka polskiego
  • Dariusz Wołczasty – nauczyciel przedmiotów zawodowych
  • Ewelina Surma – nauczycielka przedmiotów ekonomicznych

Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku

• Waldemar Tłuczek – wicedyrektor Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku, nauczyciel wychowania fizycznego
  • Maria Bazan – nauczycielka ekonomiki i polityki społecznej
  • Andrzej Majewski – nauczyciel fizyki, informatyki i przyrody
  • Andrzej Makówka – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych i logistycznych

Nagrody II stopnia otrzymali:

Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku

• Małgorzata Korczyńska – nauczycielka języka rosyjskiego
  • Jolanta Maczała – nauczycielka języka angielskiego
  • Wojciech Miś – nauczyciel przedmiotów zawodowych
  • Danuta Niemczyk – nauczyciel przedmiotów zawodowych
  • Artur Pęcak – nauczyciel języka angielskiego, opiekun Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska”
  • Renata Suszyło-Martula – nauczycielka języka polskiego
  • Piotr Turczyn – nauczyciel przedmiotów zawodowych
  • Agata Zygmunt – nauczycielka historii, wiedzy o społeczeństwie i języka francuskiego

Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku

• Stanisław Majcher – nauczyciel-bibliotekarz
  • Rafał Tuleja – nauczyciel wychowania fizycznego

Zespół Szkół w Nowej Sarzynie

• Tomasz Doktór – nauczyciel historii

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Leżajsku

• Radosław Bieńkowski – nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa i wychowawca opieki całodobowej
  • Tomasz Chrząstek – wicedyrektor SOSW, nauczyciel informatyki
  • Dominika Zych - psycholog

Starosta Leżajski składa serdecznie gratulacje wszystkim nagrodzonym i życzy wielu kolejnych sukcesów, a także wytrwałości, konsekwencji oraz powodzenia w realizacji zamierzonych celów.

Organizatorzy pragną podziękować Bartłomiejowi Urbańskiemu za przygotowanie oprawy muzycznej wydarzenia.

Informację zamieściła: Natalia Nowicka, Wydział PW