19-10-2017

Nagrody Ministra Edukacji Narodowej dla leżajskich nauczycieli

Wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, wyróżniająca ocena pracy, stosowanie innowacyjnych działań w edukacji i rozwiązywanie problemów wychowawczych oraz socjalnych uczniów to tylko kilka z długiej listy warunków, które musi spełniać nauczyciel, aby przyznano mu nagrodę kuratora oświaty i MEN.

Wniosek o przyznanie nagrody ministra składa, za pośrednictwem właściwego organu sprawującego nadzór pedagogiczny, dyrektor szkoły – dla nauczyciela zatrudnionego w szkole, natomiast organ prowadzący szkołę – dla dyrektora szkoły. Kurator po zapoznaniu się z opinią komisji do spraw nagród wyraża opinię o wniosku. Te, które uzyskały opinię pozytywną, przekazuje się ministrowi do 30 czerwca. Wśród kilkudziesięciu nauczycieli, którzy zostali w tym roku uhonorowani nagrodą MEN są Halina Samko, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku oraz Agnieszka Burda, nauczycielka fizyki w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku.

Informację zamieściła: Natalia Nowicka, Wydział PW