19-10-2017

PFRON dofinansował zakup samochodów do przewozu osób niepełnosprawnych

Pod koniec ub. roku Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił kolejną edycję „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Co roku powiat leżajski przystępuje do programu, dzięki czemu wiele placówek przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych oraz placówek oświatowych, a także SP ZOZ w Leżajsku otrzymało różnego rodzaju dofinansowania, głównie do zakupu pojazdów do przewozu osób niepełnosprawnych oraz likwidacji barier architektonicznych.

W bieżącym roku z terenu powiatu leżajskiego o dofinansowanie ubiegały się: Środowiskowy Dom Samopomocy w Jelnej, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku oraz Stowarzyszenie „Dobry Dom” w Woli Zarczyckiej. Wszyscy wnioskodawcy otrzymali dofinansowanie do zakupu samochodów 9-osobowych typu bus, dostosowanych do przewozu osób na wózkach inwalidzkich. Realizatorem programu jest Powiat Leżajski, a w jego imieniu Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Leżajsku. W dniu 18 sierpnia br. Starosta Leżajski Marek Śliż oraz Członek Zarządu Lucjan Czenczek podpisali stosowne umowy z pełnomocnikami PFRON Maciejem Szymańskim i Marią Domin, dzięki czemu zostaną przekazane środki na zakup pojazdów. Łączna wartość dofinansowania wynosi 220 000 zł. Obecnie wszyscy beneficjenci są na etapie rozstrzygnięć przetargowych, mających na celu wyłonienie sprzedawcy pojazdów. Zakup i jego rozliczenie winno nastąpić do końca br.

PCPR

Informację zamieściła: Natalia Nowicka, Wydział PW