19-10-2017

Modernizacja oraz remont najważniejszej ekspozycji w leżajskim muzeum

W związku z uzyskanym dofinansowaniem ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wkładem własnym przyznanym przez organizatora placówki czyli przez Powiat Leżajski, Muzeum Ziemi Leżajskiej rozpoczyna inwestycję dotyczącą modernizacji stałej, a zarazem najważniejszej ekspozycji w muzeum tj. Historii Miasta i Regionu.

Ekspozycja muzealna ulegnie całkowitemu przeobrażeniu i od 15 września nie jest ogólnodostępna dla turystów. Pozostałe wystawy tj. Etnograficzno-Zabawkarska, Browarnicza oraz ekspozycje czasowe pozostają niezmiennie otwarte dla zwiedzających.

Remontowana ekspozycja zlokalizowana jest na 164 m² w budynku głównym muzeum. Jej modernizacja obejmuje uporządkowanie wystawy według przyjętego porządku tematycznego, przewiduje zakup m.in. profesjonalnych gablot, aluram, oświetlenia, zestawów projekcyjnych, ekranów multimedialnych oraz wydruków wielkoformatowych. Prace modernizacyjne trwają – zostały przemalowane ściany oraz sufit, wymieniona elektryka, przerobiona hydraulika. Cała modernizacja ma przełożyć się na podniesienie jakości przekazu dla zwiedzających i przyciągnięcie ich w większej liczbie

MZL
Fot. Jakub Magiera.