18-08-2017

Informacja dt. ewidencji gruntów i budynków na terenie powiatu leżajskiego

W związku z realizacją na terenie całego powiatu leżajskiego zamówienia publicznego pn. „Modernizacja i dostosowanie bazy danych ewidencji gruntów i budynków do zgodności z modelem pojęciowym, określonym w rozporządzeniu w sprawie ewidencji gruntów i budynków oraz utworzenie BDOT500 i inicjalnej powiatowej bazy GESUT” będącego elementem projektu „Podkarpacki System Informacji Przestrzennej (PSIP)”, Starosta Leżajski informuje, że w okresie od 25 lipca 2017 do 30 sierpnia 2018 r. przeprowadzana jest modernizacja Ewidencji Gruntów i Budynków obejmująca:

• ustalenie przebiegu granic działek ewidencyjnych w miejscowościach: Gwizdów, Biedaczów oraz część miejscowości Przychojec, Stare Miasto, Łętownia, Wólka Łętowska
  • aktualizację danych dotyczących budynków
  • aktualizację użytków gruntowych
  • aktualizację powierzchni działek ewidencyjnych

Powyższe działania wynikają z ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (t. j. Dz.U. z 2016 r. poz. 1629) i dotyczą prowadzenia ewidencji gruntów i budynków.