17-08-2017

Nauczyciele kontraktowi awansują

Trzy lata temu kolejna grupa nauczycieli kontraktowych z powiatu leżajskiego rozpoczęła swój staż na następny stopień awansu zawodowego, składając dyrektorowi szkoły wniosek oraz plan rozwoju zawodowego. Przez 2 lata i 9 miesięcy wytrwale realizowała zadania wynikające z planu rozwoju, kończąc staż pozytywną oceną dorobku zawodowego. Efektem ich trzyletnich starań jest pomyślnie zdany egzamin na stopień nauczyciela mianowanego, dzięki czemu dołączyli do zaszczytnego grona nauczycieli tytułujących się wspomnianym stopniem.

17 sierpnia Starosta Leżajski Marek Śliż spotkał się z nauczycielami objętymi procedurą awansu: Aleksandrą Panochą z Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku, Elżbietą Krylą i Moniką Zawistowską z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku oraz Joanną Burek ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku. W trakcie spotkania nauczycielki złożyły przed Starostą uroczyste ślubowanie, a następnie otrzymały akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

Starosta Leżajski skierował do uczestniczek spotkania gratulacje, wyrazy wdzięczności i uznania za wytrwałość oraz chęć ciągłego samokształcenia, podkreślając, że nie jest to łatwe z uwagi na to, jak wymagająca jest profesja nauczyciela.

Informację zamieściła: Natalia Nowicka, Wydział EP