11-08-2017

Remont budynku Starostwa Powiatowego

9 sierpnia 2017 r. w Muzeum Ziemi Leżajskiej  Zarząd Powiatu, reprezentowany przez Starostę Leżajskiego Marka Śliża i Wicestarostę Leżajskiego Zdzisława Leśko,  podpisał umowę z firmą P.H.U.P. „Domrex”, Jacek Rupar, która będzie wykonawcą zadania, związanego z nadbudową budynku administracyjno-internatowego Starostwa Powiatowego w Leżajsku. Zgodnie z ofertą przetargową całość przedsięwzięcia wyniesie 2 760 310, 75 zł brutto.

W ramach inwestycji planowana jest m.in. budowa dachu z wykorzystaniem poddasza na miejsca internatowe, remont istniejącej elewacji poprzez docieplenie ścian zewnętrznych z dopasowaniem technologii robót do zaprojektowanej nadbudowy, budowa zadaszenia nad głównym wejściem do budynku oraz wymiana zadaszenia nad wejściem bocznym, wykonanie kanalizacji deszczowej odprowadzającej wody opadowe z rur spustowych nadbudowanego dachu budynku, wymiana szachtów piwnicznych wraz z ich odwodnieniem, wymiana opaski odbojowej oraz nawierzchni chodnika od południowej strony budynku, wymiana istniejących rozdzielnic elektrycznych wewnątrz budynku, wymiana opraw oświetlenia zewnętrznego.

Podjęcie decyzji o realizacji inwestycji jest wynikiem dużego zainteresowania zakwaterowaniem w internacie młodzieży dojeżdżającej do szkół ponadgimnazjalnych spoza Powiatu Leżajskiego. Obecnie internat dysponuje 54 miejscami oraz posiada 3-osobowy pokój gościnny. W wyniku prac remontowych obiekt zyska 50 dodatkowych miejsc. Nadmienić należy, że spoza terenu Powiatu Leżajskiego do szkół średnich, których organem prowadzącym jest Powiat Leżajski uczęszcza około 500 uczniów.

Tekst: Gabriela Niemczyk
Informację zamieścił: Rafał Cisło, Wydział EP