14-07-2017

Jakub Kacprzak przybiegnie do Muzeum Ziemi Leżajskiej

Bohater ubiegłorocznej akcji „Z buta na Rysy”, podczas której trwała zbiórka pieniędzy na ukończenie Centrum Terapii Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka” wyruszył w kolejną nietuzinkową podróż.

Tym razem rozpoczął swoją podróż dookoła Polski, wystartował 26 czerwca 2017 roku, a na realizację celu daje sobie dwa miesiące. Co więcej, codzienny bieg to nie jedyna trudność, której chce stawić czoła. 16 lipca Jakub zawita do Leżajska i ok. godz. 16.00 będzie można sie z nim spotkać w Muzeum Ziemi Leżajskiej.

Akcja „Walka Życia” zorganizowana jest dla Rafała Garbaciaka, który w październiku 2016 r. przeszedł rozległy udar niedokrwienny mózgu. Wydarzenie to zupełnie odmieniło codzienne życie Rafała i jego rodziny. Utracił władzę w prawych kończynach oraz zdolność mowy. Czeka go długa i kosztowna rehabilitacja.

Rafał i Kuba stoczą swoją Walkę Życia.

Rafał walczy o powrót do zdrowia, do roli ojca i męża, głowy rodziny. Kuba chce mu w tej walce pomóc. Podczas gdy Rafał codziennie stawia czoła trudnościom życia po udarze, Kuba codziennie będzie pokonywał maraton i brał udział w walce bokserskiej. W czasie jego biegu zbierane będą fundusze na dalszą rehabilitację Rafała.

WPŁATY MOŻNA UISZCZAĆ:
www.pomagamy.im/walkazycia

Rafał robi postępy. Początkowo miał sparaliżowane prawe kończyny i aparat mowy. Dziś jest już w stanie samodzielnie chodzić. Jednak wciąż nie może się sprawnie komunikować, używa tylko pojedynczych słów. Dalszy powrót do zdrowia wiąże się z kosztowymi zabiegami i profesjonalną opieką specjalistów. Zebranie powyższej kwoty umożliwi Rafałowi dalszą rehabilitację: pracę z fizjoterapeutą i logopedą, zakup ortez i programów pomocnych w terapii afazji oraz przede wszystkim wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne do specjalistycznych ośrodków.

Sam autor o sobie mówi:

- Uważam, że przedsięwzięcie, którego się podjąłem, jest na tyle ciekawe, że powinna o nim usłyszeć cała Polska. Zależy mi na rozgłosie – im więcej odbiorców Walki Życia, tym większa szansa na uzbieranie funduszy na rehabilitację mojego kolegi. Niestety, mimo prób, nie udało mi się zainteresować nim ogólnopolskich mediów.

Na koniec chciałbym jeszcze zaznaczyć, że „Walka Życia” jest nie tylko biegiem charytatywnym. To akcja, która będzie promować pozytywny wizerunek boksu w całym kraju. Która pokaże, że to nie tylko sport walki – to również sposób na wzmocnienie charakteru i niesienie pomocy innym.

Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję – Kuba Kacprzak

Fot. 1 i 2: Maciej Kaczanowski