Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 790 892
 
 

Aktualności

13-07-2017

Ruszyła II edycja Funduszu Społecznego Grupy Żywiec

Jak aplikować?


W drugiej edycji konkursu grantowego łączna pula środków do wykorzystania przez lokalne organizacje wynosi 45 tys. zł. O grant w tegorocznej edycji Funduszu mogą ubiegać się lokalne stowarzyszenia, fundacje, instytucje kultury i sportu posiadające osobowość prawną.


Organizacje zgłaszające projekty muszą pamiętać, że kwota dofinansowania pojedynczego projektu nie powinna przekraczać 10 tys. zł. Natomiast w przypadku, gdy projekt zgłaszają dwa podmioty z danej lokalizacji, organizacje będą mogły ubiegać się o większy grant w wysokości 15 tys. zł. Zwycięskie pomysły należy zrealizować najpóźniej do końca maja 2018 r.


By wziąć udział w tegorocznym konkursie grantowym dla organizacji lokalnych, należy wypełnić wniosek, który można znaleźć na stronie www.grupazywiec.pl, a następnie podpisać go i wysłać skanem na adres fundusz@grupazywiec.pl


Projekty można zgłaszać do 1 sierpnia.


Jakie projekty mają szansę na dofinansowanie?


W tym roku, chcąc poznać jeszcze lepiej indywidualne, zróżnicowane potrzeby związane z realizacją projektów wspierających społeczności lokalne, Grupa Żywiec przeprowadziła badania jakościowe wśród mieszkańców Leżajska. Wyniki badań zostały zaprezentowane 30 czerwca podczas warsztatów w ramach Dialogu Społecznego zorganizowanego w Browarze w Leżajsku. Podczas spotkania wspólnie z lokalnymi liderami wypracowano następujące obszary tematyczne do realizacji projektów w ramach Funduszu Społecznego:

 

  • Aktywizowanie społeczności lokalnej (Zgłaszane projekty powinny inspirować i aktywizować społeczność lokalną z Leżajska i okolic.)
     
  • Wspieranie lokalnych liderów (Zgłaszane projekty powinny wspierać rozwój lokalnych liderów z Leżajska i okolic, a także współpracy pomiędzy nimi.)
     
  • Rozwijanie marki miasta Leżajsk i regionu (Zgłaszane projekty powinny promować Leżajsk oraz wspierać rozwój oferty turystycznej i kulturalnej miasta.)

     

Wypracowanie ww. obszarów zwiększa szansę na to, że program grantowy pozwoli lepiej odpowiedzieć na realne potrzeby mieszkańców.

 

Źródło informacji: www.grupazywiec.pl
 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies