13-07-2017

Ruszyła II edycja Funduszu Społecznego Grupy Żywiec

Jak aplikować?

W drugiej edycji konkursu grantowego łączna pula środków do wykorzystania przez lokalne organizacje wynosi 45 tys. zł. O grant w tegorocznej edycji Funduszu mogą ubiegać się lokalne stowarzyszenia, fundacje, instytucje kultury i sportu posiadające osobowość prawną.

Organizacje zgłaszające projekty muszą pamiętać, że kwota dofinansowania pojedynczego projektu nie powinna przekraczać 10 tys. zł. Natomiast w przypadku, gdy projekt zgłaszają dwa podmioty z danej lokalizacji, organizacje będą mogły ubiegać się o większy grant w wysokości 15 tys. zł. Zwycięskie pomysły należy zrealizować najpóźniej do końca maja 2018 r.

By wziąć udział w tegorocznym konkursie grantowym dla organizacji lokalnych, należy wypełnić wniosek, który można znaleźć na stronie www.grupazywiec.pl, a następnie podpisać go i wysłać skanem na adres fundusz@grupazywiec.pl

Projekty można zgłaszać do 1 sierpnia.

Jakie projekty mają szansę na dofinansowanie?

W tym roku, chcąc poznać jeszcze lepiej indywidualne, zróżnicowane potrzeby związane z realizacją projektów wspierających społeczności lokalne, Grupa Żywiec przeprowadziła badania jakościowe wśród mieszkańców Leżajska. Wyniki badań zostały zaprezentowane 30 czerwca podczas warsztatów w ramach Dialogu Społecznego zorganizowanego w Browarze w Leżajsku. Podczas spotkania wspólnie z lokalnymi liderami wypracowano następujące obszary tematyczne do realizacji projektów w ramach Funduszu Społecznego:

• Aktywizowanie społeczności lokalnej (Zgłaszane projekty powinny inspirować i aktywizować społeczność lokalną z Leżajska i okolic.)

• Wspieranie lokalnych liderów (Zgłaszane projekty powinny wspierać rozwój lokalnych liderów z Leżajska i okolic, a także współpracy pomiędzy nimi.)

• Rozwijanie marki miasta Leżajsk i regionu (Zgłaszane projekty powinny promować Leżajsk oraz wspierać rozwój oferty turystycznej i kulturalnej miasta.)

Wypracowanie ww. obszarów zwiększa szansę na to, że program grantowy pozwoli lepiej odpowiedzieć na realne potrzeby mieszkańców.

Źródło informacji: www.grupazywiec.pl