10-07-2017

Scalanie gruntów trwa

W dniach 5-6 lipca w Polańczyku odbyło się spotkanie dotyczące scalania gruntów na terenie województwa podkarpackiego. Organizatorem wydarzenia był Dyrektor Podkarpackiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie Jacek Szluz. W spotkaniu uczestniczył marszałek Władysław Ortyl, podkarpaccy starostowie, pracownicy Urzędu Marszałkowskiego i powiatów oraz geodeci nadzorujący przebieg scaleń.

Celem dyskusji była wymiana informacji dotyczących postępu prac scaleniowych na obszarach poszczególnych powiatów. Powiat leżajski reprezentowali: starosta Marek Śliż oraz główny specjalista ds. scalania i wymiany gruntów Bogdan Sagan, którzy przekazali informacje o postępie prac scaleniowych prowadzonych na terenie powiatu w Grodzisku Dolnym. Scalenie gruntów obejmie tam 2 689,82 ha, co plasuje powiat leżajski na trzecim miejscu pod względem wielkości obszaru, na którym prowadzone są prace.

Limit środków, jakie otrzymało Podkarpacie na scalanie gruntów wynosi 152 ml zł, co czyni je jedynym województwem w kraju, któremu przyznano tak wysokie wsparcie.

Informację zamieściła: Natalia Nowicka

Źródło informacji i zdjęć: www.podkarpackie.pl