22-06-2017

Młodzi robotycy potrzebują wsparcia

Odnosząca spektakularne sukcesy w dziedzinie robotyki edukacyjnej drużyna GG Robot Team należąca do Koła Robotyki działającego przy Zespole Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym potrzebuje wsparcia finansowego, aby móc wziąć udział w finałach Globalnej Konferencji Robotyki Edukacyjnej (GCER) 2017 w Norman, w stanie Oklahoma.

W tym celu młodzi robotycy zarejestrowali swój wyjazd i udział w GCER jako projekt na platformie crowdfundingowej PolakPotrafi.pl, która umożliwia finansowanie społecznościowe danego przedsięwzięcia. Drużyna ma tylko 30 dni na zebranie niezbędnych funduszy. Profil drużyny znajduje się tutaj.

Dzięki wysokim osiągnięciom na tegorocznych Europejskich Eliminacjach Konkursu Botball w ramach Europejskiej Konferencji Robotyki Edukacyjnej (ECER) w stolicy Bułgarii, Sofii, zakwalifikowali się do kolejnych finałów, które odbędą się we wspomnianym już Norman.

W 2015 r. podczas GCER w Albuquerque, drużyna odniosła pierwszy sukces, dzięki któremu zasłynęła na całym świecie jako pierwsza drużyna spoza terenu USA, która zwyciężyła w jednej z konkurencji składającej się na konkurs Botball.

Podczas kolejnej edycji GCER w 2016 r. w St. Augustine zespół zdobył IX miejsce ogółem oraz dwie Nagrody Sędziów za najlepszą konstrukcję robota oraz za najlepszą synchronizację robotów. W tegorocznych Europejskich Eliminacjach Konkursu Botball zwyciężył w konkurencji Double Eliminations, zajął II miejsce w Seeding Rounds i otrzymał Nagrodę Sędziów za najlepszą konstrukcję robota.

Biorąc pod uwagę tak znaczące sukcesy młodych robotyków warto wesprzeć ich inicjatywę.