Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 889 703
 
 

Aktualności

05-06-2017

Powiat leżajski wyróżniony

27 maja 2000 r. Sejm RP ogłosił Dniem Samorządu Terytorialnego, aby upamiętnić w ten sposób wejście w życie historycznej ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie terytorialnym. Obchodzone od kilkunastu lat święto samorządowców jest przede wszystkim okazją do spotkań, które tworzą przestrzeń dla wymiany myśli, doświadczeń i poglądów.

 

Aby dać szansę zaprezentowania i dokumentowania osiągnięć podkarpackich samorządów, tradycyjnie w trakcie rzeszowskich obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego przyznawana jest Podkarpacka Nagroda Samorządowa, której pomysłodawcą jest Tygodnik Regionalny „Nowe Podkarpacie”, a honorowy patronat nad nią sprawuje Marszałek Województwa Podkarpackiego i Wojewoda Podkarpacki. Uhonorowanie nagrodzonych statuetkami samorządów i samorządowców odbywa się podczas uroczystej gali organizowanej przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych. Tegoroczna, siedemnasta edycja PNS przebiegała pod hasłem „Nasze miasto/gmina/powiat na półmetku kadencji”, a ocenie Kapituły Nagrody podlegać miał rok 2016 i plany danego powiatu na rok 2017.

 

W uroczystym spotkaniu, które odbyło się 2 czerwca w Rzeszowie, udział wzięli również Starosta Leżajski Marek Śliż, Wicestarosta Leżajski Zdzisław Leśko oraz Skarbnik Powiatu Leżajskiego Zdzisław Such. Obecność włodarzy leżajskiego samorządu powiatowego nie była przypadkowa, bowiem w bieżącym roku, po raz pierwszy w historii swojego istnienia, akt nominacji do PNS dostał właśnie powiat leżajski ze Starostą Markiem Śliżem na czele, któremu Kapituła przyznała wyróżnienie dla Najlepszego Starosty. Fakt znalezienia się w gronie nominowanych jest sporą nobilitacją dla powiatu, ponieważ jednym z warunków, aby tam trafić było wykazanie odpowiednich wskaźników. Przy ocenie Kapituła Nagrody brała pod uwagę m.in. osiągnięcia inwestycyjno-gospodarcze, przychody i wydatki budżetu powiatu ogółem w 2016 r., wydatki i rozchody budżetu na jednego mieszkańca, zadłużenie powiatu oraz stopę bezrobocia na jego terenie. Do nominacji powiatu leżajskiego przyczynił się również rekordowo wysoki budżet na 2017 r., wynoszący 114 mln 342 tys.

 

Laureatem PNS 2017 za swoje dokonania ogłoszono powiat strzyżowski i jego włodarza Starostę Roberta Godka. Tytuł najlepszej gminy przyznano Gminie Dydnia i Wójtowi Jerzemu Adamskiemu, zaś laur najlepiej zarządzanego miasta na Podkarpaciu powędrował do Kołaczyc i ich Burmistrza Małgorzaty Salachy. PSST, wzorem lat ubiegłych, nagrodziło również zdolną młodzież. Nagrody wyróżnionym uczniom wręczali: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Dyrektor Oddziału Regionalnego Poczty Polskiej, a zarazem wiceprzewodniczący Rady Powiatu Leżajskiego Mieczysław Tołpa oraz Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch. Ponadto uhonorowano najlepsze samorządowe strony internetowe podkarpackich samorządów i ich fanpage na Facebooku.

 

Informację zamieściła: Natalia Nowicka

Zdjęcia: Michał Mielniczuk (Urząd Marszałkowski w Rzeszowie), Rafał Cisło (Wydział EP)

 

Relacja z gali wręczenia PNS 2017 oraz pełna galeria zdjęć do obejrzenia pod adresem: www.podkarpackie.pl oraz na rzeszow.tvp.pl, a także do przeczytania na łamach tygodnika regionalnego "Nowe Podkarpacie" - link tutaj.

 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies