25-05-2017

Muzeum zmodernizuje Ekspozycję Historii Miasta i Regionu

Muzeum Ziemi Leżajskiej uzyskało w ramach „Wspierania działań Muzealnych” dofinansowanie w kwocie 90.000,00 zł ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Łącznie z wkładem własnym przyznanym przez organizatora placówki, którym jest Powiat Leżajski, kwota przeznaczona na inwestycję wyniesie ponad 120.000,00 zł.

Dzięki niej Muzeum zmodernizuje stałą Ekspozycję Historii Miasta i Regionu, która znajduje się w zasobach placówki. Powyższa wystawa zlokalizowana jest na 164 m² w budynku głównym Muzeum. Jej modernizacja obejmie uporządkowanie wystawy według przyjętego porządku tematycznego oraz przewiduje zakup m.in. profesjonalnych gablot, aluram, oświetlenia, zestawów projekcyjnych, ekranów multimedialnych i wydruków wielkoformatowych. Zmodernizowanie ekspozycji pozwoli na podniesienie jakości jej przekazu dla odwiedzających placówkę.

MZL