09-05-2017

Do zobaczenia w dorosłym życiu... - pożegnanie maturzystów w leżajskim ZSL

Ten ważny dzień rozpoczął się mszą świętą w leżajskiej farze, a później w auli szkolnej miała miejsce część oficjalna. Wzięli w niej udział wyjątkowi goście: Poseł na Sejm Jerzy Paul, Starosta Leżajski Marek Śliż, Wicestarosta Leżajski Zdzisław Leśko, Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego Lucjan Czenczek, Przewodniczący Rady Rodziców Ireneusz Sudoł, rodzice, dyrekcja, grono pedagogiczne oraz absolwenci.

Na przebieg uroczystości złożyły się przemówienia zaproszonych gości i dyrektora szkoły Zbigniewa Trębacza. Mówcy w swych wystąpieniach podsumowali lata nauki, współpracy oraz kierowali wiele ciepłych słów pod adresem tegorocznych maturzystów. Następnie odbył się program artystyczny w wykonaniu młodzieży klas drugich i szkolnego zespołu Labirynt. Drugoklasiści dziękowali tegorocznym absolwentom za wspólnie spędzone chwile. Pomocna w przywoływaniu wspomnień okazała się wyświetlana na dużym ekranie prezentacja zdjęć poszczególnych klas maturalnych. Nie zabrakło także wyrazów wdzięczności ze strony uczniów kończących szkołę.

W kolejnej części najlepsi uczniowie otrzymali z rąk dyrektora Zbigniewa świadectwa, nagrody, a ich rodzice - listy gratulacyjne. Zostali oni także wpisani do Złotej Księgi. W sposób szczególny wyróżniony został uczeń kl. 3 „d” Rafał Ćwiek, który  ma na swoim koncie wybitne osiągnięcia z matematyki, chemii i fizyki, jest podwójnym laureatem i zwycięzcą wielu prestiżowych konkursów. Dyplomy i nagrody wręczone zostały również uczniom, którzy w ciągu cyklu nauczania uzyskali wysoką frekwencję oraz tym, którzy wyróżniali się w jakiejś dziedzinie nauki. Podziękowania otrzymali także uczniowie za działalność w Samorządzie Uczniowskim, Szkolnym Kole Wolontariatu a także za osiągnięcia sportowe.

Absolwentom życzymy pomyślnego zdania egzaminów maturalnych i zawodowych, dostania się na wymarzone studia oraz powodzenia w dorosłym życiu.

Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku
fot. Grzegorz Bożek