Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 786 274
 
 

Aktualności

28-04-2017

Maturzyści z ZST pożegnali się ze szkołą

Tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku 27 kwietnia dołączyli do grona absolwentów szkoły. Tego dnia oficjalnie zakończyli naukę i pożegnali mury placówki, w której przez ostatnie cztery lata zdobywali wiedzę i cenne przyjaźnie, niekiedy na całe życie.

 

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną w Bazylice OO. Bernardynów. Następnie w auli szkolnej odbyło się oficjalne pożegnanie klas kończących naukę. W wydarzeniu, oprócz nauczycieli i uczniów, udział wzięli także zaproszeni goście: Starosta Powiatu Leżajskiego Marek Śliż, Wicestarosta Zdzisław Leśko, Członek Zarządu Lucjan Czenczek, Przewodnicząca Rady Rodziców ZST Bernadetta Wróbel oraz rodzice wyróżnionych uczniów. Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Halina Samko w krótkim przemówieniu podsumowała cztery lata nauki absolwentów, życzyła im sukcesów podczas egzaminów maturalnych i w dorosłym życiu. Gratulacje skierował do maturzystów również Starosta Leżajski Marek Śliż, życząc im jednocześnie powodzenia na zbliżającej się maturze.

 

Za trud włożony w przygotowanie uczniów do egzaminu dojrzałości i egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w imieniu absolwentów podziękował nauczycielom Maciej Wiatrowicz. Powodzenia na maturze życzył starszym kolegom Aleksander Socha.  W dalszej części uroczystości dyrekcja szkoły wręczyła świadectwa i nagrody uczniom wyróżnionym za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorową frekwencję. Rodzice nagrodzonych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Nagrody i dyplomy otrzymali również uczniowie działający na rzecz szkoły oraz członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska”.  Następnie uczniowie i obecni na uroczystości goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez Ewę Kossak – Hospod oraz występ zespołu B17.

 

Tekst i zdjęcia: ZST

Informację zamieścił: Wydział EP

 

 

 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies