03-03-2017

XLI Sesja Rady Powiatu Leżajskiego

2 marca 2017 r. w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyła się XLI Sesja Rady Powiatu Leżajskiego, podczas której podjęto uchwały w sprawie: zmiany Statutu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Leżajsku, określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudniania osób niepełnosprawnych oraz wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na realizację tych zadań w 2017 r., ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu leżajskiego, przekazania środków finansowych policji oraz zmian w wieloletniej prognozie finansowej Powiatu Leżajskiego.

Najistotniejszą informacją jest to, że w Budżecie Powiatu została wygospodarowana nadwyżka budżetowa oraz wolne środki w wysokość 6.305.597 zł. Na wniosek Zarządu Powiatu Rada Powiatu podjęła decyzję o przeznaczeniu 95% wymienionej kwoty na inwestycje, które pochłoną  5.937.697 zł. Największym przedsięwzięciem inwestycyjnym będzie przebudowa mostu na rzece San w miejscowości Rzuchów w ciągu drogi powiatowej nr 1256R Sieniawa (gr. powiatu) - Piskorowice - Leżajsk, na którą przeznaczono 3.100.000 zł. Pozostałe inwestycje drogowe wraz z opracowaniem dokumentacji technicznej oraz wydatki bieżące w Zarządzie Dróg Powiatowych wyniosą 1.128.697 zł. Ze środków Budżetu Powiatu pochodzić będzie również dofinansowanie II etapu budowy pawilonu diagnostyczno-zabiegowego (blok operacyjny) w SP ZOZ, a wynosić będzie 505.000 zł. Kolejną realizacją inwestycyjną będzie nadbudowa budynku administracyjno-internatowego Starostwa Powiatowego w Leżajsku przy ul. Skłodowskiej. Kwota realizacji przedsięwzięcia to 1.204.000 zł. W wyniku przebudowy baza internatowa zwiększy się o 55 miejsc. Inwestycja jest niezbędna ze względu na coraz większe zainteresowanie ze strony uczniów spoza powiatu kształceniem w naszych szkołach i koniecznością umieszczenia tych uczniów w internacie.

Podczas sesji Rady przedstawiono również informację z działalności placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz z zakresu pomocy społecznej za 2016 r. Ponadto Starosta przedstawił sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu w kresie międzysesyjnym, natomiast Komisja Rewizyjna Rady Powiatu Leżajskiego - sprawozdanie z działalności za 2016 r.

Informację zamieściła: Natalia Nowicka, Wydział EP

Foto: Rafał Cisło