Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 786 268
 
 

Aktualności

25-01-2017

Wręczenie promesy dla powiatu leżajskiego

W ramach funkcjonującego już od kilkunastu lat programu pomocy jednostkom samorządu terytorialnego Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Wojewody przyznał w dniu 13 stycznia 2017 r. promesę dla Powiatu Leżajskiego z rezerwy celowej budżetu państwa w kwocie 10 mln. 45 tys. zł na dofinansowanie zadania dotyczącego przebudowy mostu na rzece San w miejscowości Rzuchów w ciągu drogi powiatowej Sieniawa (gr. pow.) – Piskorowice – Leżajsk.

 

Promesę dla powiatu leżajskiego przekazała 24 stycznia wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Most ten został wykazany w protokole start w 2014 r. oraz został pozytywnie zweryfikowany przez Wojewódzką Komisję ds. weryfikacji strat i szkód spowodowanych klęskami żywiołowymi i ruchami osuwiskowymi ziemi na terenie województwa podkarpackiego. Ze względu na powstałe uszkodzenia przebudowa mostu szacowana jest na kwotę 12 mln. 557 tys. zł, która przekracza możliwości finansowe Powiatu.

Obecnie most ma ograniczoną nośność do 3,5 tony a znajduje się w ważnym ciągu komunikacyjnym Leżajsk-Sieniawa. Brak działań modernizacyjnych skutkowałby wyłączeniem mostu z użytkowania co spowodowałoby między innymi uciążliwy objazd dla mieszkańców.

 

Zdjęcia oraz tekst: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies