22-05-2009

Dni Leżajska 2009.

Dni Leżajska 2009 rozpoczną się w dniu 29 Maja 2009 r. przemarszem uczniów szkół podstawowych i gimnazjum na plac przy Miejskim Centrum Kultury, gdzie odbędzie się uroczyste wręczenie młodzieży kluczy do bram miasta przez Burmistrza Leżajska.
W ramach przygotowanych atrakcji odbędą się m. in.: koncert fortepianowy Mateusza Kozyry z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku, występ Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska”, „Mała Ziemia Leżajska oraz zespołu wokalnego „Pierniczki”; warsztaty szczudlarskie,; turniej w rzucie do tarczy (dart) o Puchar Dyrektora MCK; festyn w oprawie muzycznej zespołu „Medium”; pokaz mody ART.-REC; koncert zespołu „Wańska Wstańka”.
Obchody dni Leżajska zakończy koncert Zespołu BONEY M i pokaz sztucznych ogni.
W dniu 23 Maja 2009 r. (sobota) rozpoczną się imprezy towarzyszące w ramach Dni Sportu i Rekreacji takie jak: zawody pływackie, turniej w piłce siatkowej mężczyzn, turniej tenisa stołowego dla dzieci, turniej szachowy, zawody wędkarskie i inne. Dni Sportu i Rekreacji zakończy pokaz Capoeira i mecz ligowy POGOŃ Leżajsk na Stadionie Pogoni w dniu 31 Maja 2009 r.