20-09-2018

Muzeum Ziemi Leżajskiej otrzyma dofinansowanie z Funduszu Społecznego Grupy Żywiec

Leżajskie muzeum znalazło się w gronie laureatów tegorocznej edycji Funduszu Społecznego Grupy Żywiec. Placówka otrzyma dofinansowanie projektu "Cudze chwalicie, swego nie znacie - Wielki Jarmark Kulturalny" w wysokości 10 000 zł.
19-09-2018

Lądowisko w leżajskim szpitalu oficjalnie otwarte

18 września odbyło się uroczyste otwarcie lądowiska przy SP ZOZ w Leżajsku. Budowa lądowiska była niezbędna ze względu na utrzymanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego po zmianach w ustawie o Państwowym Ratownictwie Medycznym.
13-09-2018

Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Leżajsku

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na zaproszenie Zarządu Powiatu Leżajskiego 11 września przybył do Leżajska Prezydent RP Andrzej Duda.
12-09-2018

Most w Rzuchowie oficjalnie otwarty

8 września to już nie tylko data zarezerwowana dla organizowanej przez Powiat Leżajski Pielgrzymki Służb Mundurowych, ponieważ tego dnia oficjalnie otwarto most w Rzuchowie na rzece San – przeprawę o znaczeniu strategicznym.
12-09-2018

XIX Pielgrzymka Służb Mundurowych Województwa Podkarpackiego i XIX Dożynki Powiatowe

8 września, w Święto Narodzenia Matki Bożej, do leżajskiego Sanktuarium Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny po raz dziewiętnasty przybyły formacje mundurowe z całego Podkarpacia.
30-08-2018

LXIII sesja Rady Powiatu Leżajskiego

29 sierpnia w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyła się LXIII sesja Rady Powiatu Leżajskiego. Podczas spotkania radni uczestniczyli w teście sprawdzającym elektroniczny system głosowania nad uchwałami.
28-08-2018

Zwiększyło się grono nauczycieli mianowanych

O. Dariusz Róg to kolejny nauczyciel, który dołączył do zaszczytnego grona nauczycieli mianowanych. 27 sierpnia złożył ślubowanie przed Starostą Leżajskim i otrzymał akt nadania na wymieniony stopień awansu zawodowego.
24-08-2018

8 września do Bazyliki Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Leżajsku przybędą formacje mundurowe z całego Podkarpacia, aby wziąć udział w Pielgrzymce Służb Mundurowych, której tradycyjnie towarzyszyć będą Dożynki Powiatowe.
23-08-2018

Most w Rzuchowie oddany do użytkowania

Wyczekiwana przebudowa mostu w Rzuchowie na rzece San dobiegła końca. 21 sierpnia br. obiekt został przekazany do użytkowania i eksploatacji.
21-08-2018

98. rocznica bitwy pod Zadwórzem w roku Stulecia Odzyskania Niepodległości

21 sierpnia w Zadwórzu na Ukrainie odbyły się uroczystości upamiętniające poległych obrońców Lwowa w czasie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 r. Po raz pierwszy w obchodach wzięło udział Wojsko Polskie reprezentowane przez Kompanię Honorową.