Ogólnopolskie zgrupowanie World Kyokushin Budokai Poland

15 grudnia 2020

Zakończyło się niezwykle udane i pełene dobrej energii ogólnopolskie zgrupowanie organizacji World Kyokushin Budokai Poland, w którym uczestniczyło 25 członków Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate. Obóz odbył się w dniach 11-13 grudnia br. w Europejskim Centrum Budo „Dojo Stara Wieś”. Oprócz zawodników z naszego klubu w zgrupowaniu wzięli udział również trenerzy shihan Dariusz Burda, sensei Adam Tokarz, Artur Wziąka i Paweł Szalewicz oraz zawodnicy klubów z Bielska Białej, Góry Kalwarii, Józefowa, Radomia i Zielonki. Cały obóz poświęcony był nauce walki w pełnym kontakcie oraz przygotowaniem zawodników do egzaminu na stopnie dan i kyu.

Europejskie Centrum Budo”Dojo Stara Wieś” to położony w malowniczej scenerii Przedborskiego Parku Krajobrazowego ośrodek zaprojektowany zgodnie z kanonem architektury japońskiej. Jest największym na świecie obiektem przeznaczonym do specjalistycznego treningu dalekowschodnich sztuk i sportów walki. Z możliwości wszechstronnego treningu i obcowania z duchem, klimatem i filozofią japońskich sztuk walki mogą korzystać nie tylko sportowcy, ale również amatorzy.

Udział w obozie ekipy leżajskiego klubu był możliwy m.in. dzięki dotacjom otrzymanym  od Miasta Leżajska oraz Powiatu Leżajskiego – za co klub dziękuje. Dziękuje również wszystkim uczestnikom za wzorową dyscyplinę i zaangażowanie na zajęciach.

Więcej informacji na stronie klubu.

Leżajski Klub Kyokushin Karate

Informację zamieściła: Gabriela Niemczyk