Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Leżajsku

12 kwietnia 2019

30 marca w hali ZSL w Leżajsku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W turniejach startowało łącznie 243 zawodników z 34 klubów z Małopolski, Podkarpacia i województwa świętokrzyskiego zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Sędzią głównym był shihan Robert Kopciowski z Wieliczki, a organizatorem Leżajski Klub Kyokushin Karate kierowany przez shihan Dariusza Burdę (WKB Poland). Oficjalnego otwarcia zawodów w asyście prezesa leżajskiego klubu Mirosława Hołdy i zaproszonych gości dokonał Poseł na Sejm RP Jerzy Paul. Po otwarciu turnieju uroczyście wręczono pasy i certyfikaty na stopnie mistrzowskie organizacji World Kyokushin Budokai. Walki odbywały się według przepisów PZK. Rywalizowano w konkurencjach kata (układy formalne) i kumite (walka). Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy leżajskiego klubu, którzy zdobyli łącznie 17 medali w tym: 5 złotych 5 srebrnych i 7 brązowych oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Makroregionu i czwarte miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Dodatkowo puchar dla najlepszej zawodniczki turnieju ufundowany przez Jerzego Paula trafił do rąk Oliwii Wojtas, zaś puchar od Starosty Leżajskiego otrzymała Natalia Kondeusz, a Puchar Burmistrza przyznany został Mateuszowi Nerowi.
    Patronat honorowy na zawodami sprawowali: Poseł na Sejm RP Jerzy Paul, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Starosta Leżajski Marek Śliż i Burmistrz Leżajska Ireneusz Stefański. Patronatem medialnym wydarzenie objęły: Nowiny, Nowiny 24, Radio Rzeszów i TVP Rzeszów. Turniej został zrealizowany przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, Podkarpackiej Federacji Sportu, Podkarpackiego Okręgowego Związku Karate.
    Organizatorzy turnieju dziękują wszystkim ekipom, które przybyły do Leżajska na zawody, licznie przybyłym kibicom, sędziom, sponsorom, obsłudze medycznej, służbie porządkowej i wszystkim tym, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia zawodów.
    LKKK