Komunikat Rzecznika Prasowego Wojewody Podkarpackiego

11 marca 2020

Alt=""

Szanowni Państwo,

zakończono postępowanie epidemiologiczne w związku z informacją podaną dziś do wiadomości publicznej przez ministra zdrowia, a następnie wojewodę podkarpackiego, dotyczącą potwierdzonego badaniami laboratoryjnymi pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV2 na terenie województwa podkarpackiego.
    Wiemy, że jest to osoba zamieszkująca powiat leżajski. Kobieta czuje się dobrze i obecnie przebywa na oddziale zakaźnym Szpitala w Łańcucie (Kliniczny Oddział Chorób Zakaźnych), gdzie zajmują się nią doskonali specjaliści.

Prosimy o zachowanie spokoju. Wszystkie procedury zostały dopełnione, osoby, które rzeczywiście mogły mieć kontakt z chorą zostały poddane obserwacji zgodnie z obowiązującymi procedurami. U wszystkich osób, z którymi przeprowadzono wywiad epidemiologiczny nie stwierdzono żadnych objawów chorobowych. Wszystkie służby pracują i wykonują swoje zadania. Nie ma powodów do paniki, prosimy o zachowanie spokoju.

Małgorzata Waksmundzka-Szarek
    Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego