Dwa srebra i złoto dla LKKK na Mistrzostwach Ukrainy

29 maja 2019

18 maja 2019 r. w Zaporożu na Ukrainie odbyły się Mistrzostwa Ukrainy organizacji World Kyokushin Budokai. W turnieju uczestniczyło 550 zawodników i zawodniczek z 50 klubów z terenu całej Ukrainy. Organizatorem Mistrzostw był Klub Sportowy z Zaporoża kierowany przez Sensei Dmytro Aikin 4 dan.

Gościnnie w mistrzostwach Polskę reprezentowały zawodniczki Leżajskiego Klubu Karate Kyokushin Ania Szczuka i Oliwia Wojtas, które wyśmienicie zaprezentowały się zdobywając jeden złoty i dwa srebrne medale. Ania wywalczyła srebrny medal w kumite, a Oliwia zdobyła srebro w kata i złoto w kumite. Kierownikiem ekipy był Shihan Dariusz Burda. Udział w zawodach możliwy był dzięki wsparciu finansowemu: Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz Powiatu Leżajskiego.

LKKK