Darmowa pomoc prawna dla osób z niepełnosprawnościami

1 marca 2019

Potrzebujesz bezpłatnej porady prawnej? Zgłoś się punktu darmowych porad prawnych działających w powiecie.

Teraz jako osoba z niepełnosprawnością, której nie stać na poradę komercyjną możesz uzyskać wsparcie bezpłatne. Wystarczy podczas wizyty złożyć oświadczenie, że nie jesteś w stanie ponieść kosztów za odpłatne usługi prawnicze.

Podczas spotkania możesz liczyć na pomoc w sporządzaniu projektów pism w określonych sprawach. Zostaniesz poinformowany o stanie prawnym, przysługujących uprawnieniach oraz spoczywających na Tobie obowiązkach, także w związku z toczącym się już postępowaniem przygotowawczym, administracyjnym, sądowym lub sądowo administracyjnym.

W ramach poradnictwa obywatelskiego możesz liczyć na wsparcie, w rozwiązaniu problemów w zakresie m.in. zadłużenia, spraw mieszkaniowych lub zabezpieczenia społecznego.  Spotkanie z doradcą pomoże ci pokonać trudności ze zrozumieniem skomplikowanego języka prawniczego.
    Jeżeli jesteś osobą ze znaczną niepełnosprawnością ruchową, która nie może stawić się w punkcie osobiście albo potrzebujesz tłumacza języka migowego skontaktuj się z starostwem powiatowym, punktem porad i sprawdź możliwości  dostosowania usług do twoich potrzeb.
    Informacje teleadresowe, a także na temat zakresu porad prawnych i obywatelskich dostępne na stronie (link strony, numer telefonu, pod którym można dokonywać zapisów itd..)
    Na stronie znajdują się adresy i godziny otwarcia punktów darmowej pomocy prawnej. Przed wizytą należy umówić się na spotkanie. Warto też zgłosić swoje potrzeby wynikające z niepełnosprawności.
    Przydane informacje znajdziesz też na www.darmowapomocprawna.ms.gov.pl
    Warto również obejrzeć krótki film dotyczący darmowej pomocy prawnej skierowany do osób z niepełnosprawnościami, link tutaj.