9 lipca 2019

• Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
  • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

W dniach 27-29 czerwca w Pradze odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushin U16, U18, U21 i Open Seniorów, w których udział wzięło 470 zawodników z 24 krajów. Awans do reprezentacji Polski zawodnicy CSWiS otrzymali, wygrywając kwalifikacje w styczniu w Turku.

Wielotygodniowe przygotowania zawodników z CSWiS w Leżajsku przyniosły 2 brązowe medale. Aleksandra Kula zdobyła III miejsce w kategorii kumite junior do 50 kg. Patryk Marcinowski zajął III miejsce w kategorii kumite młodzieżowiec do 85 kg, a Norbert Stachowiak w kategorii kumite kadet zakończył walki w ćwierćfinale.
    Był to ostatni turniej karate, w którym zawodnicy klubu startowali przed wakacjami. Teraz czeka ich zasłużony odpoczynek.. Reprezentacja Polski zdobyła w sumie 23 medale na ME.

Udział w ME był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Leżajskiego, firmy Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, Altechcom Polska Andrzej Smycz oraz Cyprys II, za które władze klubu serdecznie dziękują.