20. edycja Akcji „Polacy – Rodakom”

18 listopada 2019

Muzeum Ziemi Leżajskiej oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Leżajsku zapraszają do włączenia się do akcji „Polacy – Rodakom”. Jest to już 20. edycja akcji polegającej na zbiórce darów, które zostaną przekazane w ramach paczek świąteczno-noworocznych najuboższym rodakom mieszkającym za wschodnią granicą.

Patronat nad akcją na terenie powiatu leżajskiego objął Starosta Leżajski Marek Śliż.
    Zbieramy:
    • żywność z długim terminem przydatności do spożycia: słodycze, herbatę, kawę, kakao, cukier, konserwy, makaron, kasze, ryż, mleko w proszku itp.
    • artykuły szkolne i plastyczne, małe zabawki – pluszaki.
    Miejsca zbiórek: Muzeum Ziemi Leżajskiej przy ul. Mickiewicza 20A oraz sklepy z terenu powiatu leżajskiego uczestniczące w akcji.
    Akcja trwa w terminie: 15-30 listopada br.
    W tym czasie w weekendy, uczniowie szkół i członkowie organizacji uczestniczący w akcji będą w sklepach przeprowadzać zbiórkę darów.
    Patronat medialny:
    • TVP3 Rzeszów,
    • Polskie Radio Rzeszów,
    • Radio Via.
    Partnerami akcji są:
    Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku, Jednostka Strzelecka 2035 Leżajsk, Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Podkarpacka Hufiec Leżajsk, Młodzież Wszechpolska Koło Leżajsk, Kibice Pogoni Leżajsk, Smak Górno.
    MZL